Перспективи розвитку освітньої сфери в громаді

Відповідно до статті 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» всі заклади загальної середньої освіти Тячівської ТГ з 1 вересня 2024 року на певному рівні  забезпечуватимуть такі навчальні заклади: початкова школа – початкову освіту, гімназія – базову середню освіту, ліцей – профільну середню освіту. Початкова школа, яка буде функціонувати або як окрема юридична особа, або ж як структурний підрозділ гімназії. А гімназія і ліцей, відповідно до законодавства, діятимуть як окремі юридичні особи.

На сьогодні освітній процес у школах громади забезпечують 401 педагогічні працівники. Про збереження чи незбереження їх чисельності доцільно буде говорити після приведення мережі закладів освіти у відповідність до вимог законодавства та потреб сьогодення.

В перспективі планується врегулювати чисельність вчителів, яким виплачується пенсія за віком. Відповідно до законодавства, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів (1 рік).  І продовження контрактів з такими працівниками в майбутньому залежатиме від професіоналізму конкретного вчителя, так і від інших чинників, включаючи й чисто людяні.