ДЕСЯТЬ НАВИЧОК, ЯКІ ПОТРІБНО ЗАСВОЇТИ ШКОЛЯРАМ

Є популярний вислів про те, що корисні звички варто розвивати змалечку. Коли дитина йде в школу, вона готова до засвоєння нових навичок, тому батьки мусять розвивати в неї корисні звички.

Здорові звички справді потрібно розвивати якомога раніше. Чим раніше дитина їх сформує, тим менше зусиль потребуватиме при використанні їх у своєму повсякденному житті.

Розгляньмо декілька здорових звичок, що їх варто прищепити дитині, як тільки вона стане школярем.

1. Здорове харчування

Цю звичку розвинути в дитини, напевно, найважче. Як і в решти дітей, у вашої дитини виникатиме спокуса пообідати чіпсами або печивом.

• Поясніть важливість здорового харчування та сутність шкоди, яку може завдати дитині нездорова їжа.
  • Готуйте вдома страви, які дитина звикла їсти в закладах швидкого харчування (наприклад, піцу або смажену картоплю).

2. Правила поведінки за столом

Це одна з найважливіших звичок, яку необхідно виробити в дитини. Коли вона присутня на сімейній вечері, потрібно почати поводитися з нею як із дорослою людиною і навчити її правил поведінки за столом.

3. Чистити зуби двічі на день

Маленькі діти часто лінуються чистити зуби двічі на день.

• Приділіть декілька хвилин, щоб розповісти дитині, як правильно чистити зуби.
  • Перетворіть чищення зубів на веселе заняття. Наприклад, іноді ви можете давати дитині частування, якщо вона пообіцяє відразу ж після цього почистити зуби.

4. Лягати спати вчасно

Привчіть дитину дотримуватися правильного розпорядку сну.

• Ця звичка дуже важлива в період, коли дитина йде до школи і їй потрібно дотримуватися чіткого розпорядку дня.
  • Ви також маєте дотримуватися правильного розпорядку сну. Дитина навряд чи засвоїть цю звичку, якщо ви самі її нівелюєте.

5. Гратися на вулиці

Легко зайняти дитину, дозволяючи їй дивитися мультфільми по телевізору або грати в комп'ютерні ігри. Але навряд чи ви б хотіли, щоб дитина так проводила весь свій вільний час.

• Грайтеся з дитиною на відкритому повітрі. Придумуйте нові ігри, щоб у дитини не згасав до них інтерес.
  • Заохочуйте фізичну активність дитини.

6. Прибирати в кімнаті

Вам також потрібно привчити дитину підтримувати у її кімнаті порядок.

• Щодня виділяйте в розпорядку дитини 10–15 хвилин, щоб вона склала свої іграшки, книги та інші речі на місця.
  • Придумайте для неї винагороду за те, що вона добре виконує свою роботу. Наприклад, це може бути частування.

7. Відповідальне ставлення до грошей

Якщо дитина вже досить доросла, щоб отримувати гроші на кишенькові витрати, навчіть її відповідально поводитися з грошима.

• Купіть дитині скарбничку.
  • Заохочуйте дитину заощаджувати її гроші, контролювати витрати в рамках невеликого бюджету (ви робите це постійно – навчіть цього й дитину).

8. Говорити «будь ласка» й «дякую»

Правила ввічливості – ще одна важлива навичка, якої потрібно навчити дитину. «Будь ласка» й «дякую» – це чарівні слова, які допоможуть дитині впоратися з багатьма проблемами. Тому варто навчити дитину правил ввічливості якомога раніше.

9. Ділитися

Це дуже важлива навичка для школярів.

• Якщо ваша дитина – єдина в родині, необхідно пояснити їй, що ділитися важливо для життя в соціумі.
  • Розкажіть дитині, яку радість може давати те, що вона ділиться з іншими дітьми, адже дитині пощастило, що в неї є іграшка або предмет, якого немає в решти однолітків.
  • Якщо в дитини є брати або сестри, зазвичай такої проблеми не виникає.

10. Не смітити в громадських місцях

Поясніть дитині, що смітити в громадських місцях (наприклад, у парку або на вулиці) – це ознака невихованості. Нагадуйте дитині, щоб вона завжди викидала сміття в урну. Пояснюйте їй, що це важливо для того, щоб бути порядним громадянином.

Допоможіть дитині розвинути ці прості звички, і вони, безперечно, стануть їй у нагоді в дорослому житті. Поясніть дитині, як дотримання цих звичок допоможе їй у майбутньому.