7 СПОСОБІВ РОЗВИТКУ ПОЗИТИВНОЇ ПОВЕДІНКИ У ДІТЕЙ
Батькам украй важливо навчити дитину позитивної поведінки, оскільки це допоможе їй у майбутньому досягти життєвого успіху. Навчаючи дитину такої поведінки, батькам необхідні послідовність дій і уважність, але насамперед ключем до успіху у цій справі є їх готовність використовувати позитивний підхід у вихованні дитини.
Щоб розвинути в дитини позитивну поведінку, дотримуйтеся таких рекомендацій.
1. Подавайте позитивний приклад
Оточення – ефективний засіб для розвитку в дитини необхідних навичок. Саме оточення визначає відмінності між поведінкою людей і тварин. І тому від середовища, яке ви створюєте для своїх дітей, залежить те, чого вони навчаться.
- Дитина бачить усе, що ви робите, і в усьому наслідує вас. Показуйте їй позитивний приклад, не скаржтеся, не сваріться у її присутності.
- Якщо ви створите й підтримуватимете в родині гармонійну й позитивну атмосферу, це формуватиме в дитини відповідну картину світу, яка залишиться з нею на все життя.
2. Приділяйте увагу
Слухайте дитину, не перебиваючи й не засуджуючи її. Це дуже важливо, тому що коли дитина бачить, що ви її слухаєте, вона відчуває, що її слова мають цінність.
- Дитині може бути важко впоратися з тим, що вона не здатна висловити деякі свої почуття.
- Якщо ви перебуватимете поруч із дитиною й надаватимете їй підтримку, це допоможе їй подолати страх, занепокоєння й недовіру.
3. Тримайте своє слово
Дитяча логіка проста: діти розуміють тільки «так» і «ні». Дорослі, кажучи «можливо», ускладнюють ситуацію.
- Якщо ви пообіцяли дитині на вихідних зводити її в зоопарк за те, що вона буде весь тиждень вчасно вчити уроки, вам потрібно дотриматися свого слова.
- Таким чином, дитина розумітиме необхідність виконувати дані зобов'язання й довірятиме вашим словам.
4. Будьте обережні
Щоб сприяти безпеці дитини, вам потрібно класти деякі речі в правильних місцях.
- Діти завжди шукають, із чим можна погратися, тому часто беруть ваші речі.
- Не потрібно сварити дитину за те, що вона грається вашими речами. Просто тримайте деякі речі поза зоною її досяжності. Якщо ви сварите дитину, це може викликати в неї негативні почуття, і вона може захотіти знову взяти ту чи іншу річ.
- Будьте ввічливі, відучуючи дитину брати ваші речі.
5. Навчіться говорити «ні»
Говорити «ні» дитині буває важко, але набагато важче змінити її вперту поведінку.
- Не погоджуйтеся на всі прохання дитини. Зробивши це, ви формуватимете в неї неправильне розуміння життя.
- Коли ви в чомусь відмовляєте дитині, вона розуміє, що повинна запитувати вашого дозволу, поважати вашу думку й дотримуватися встановлених правил.
6. Не вказуйте
Не вказуйте дітям, що їм потрібно робити. Дайте їм трохи свободи – і ви будете здивовані результатом.
- Надмірне моралізування може мати для дитини зворотний ефект. Радьте, а не вказуйте.
- За допомогою цього дитина вчитиметься приймати власні рішення, брати відповідальність за свої вчинки, ставатиме самостійною.
7. Не навішуйте ярлики
Називаючи дитину неслухняною, дурною або навішуючи на неї будь-які інші ярлики, ви викликаєте в неї негативні емоції. Так ви не мотивуєте дитину поводитися краще, а тільки занижуєте її самооцінку.
- Якщо ви прагнете, щоб дитина краще вчилася, розкажіть їй про переваги успішного навчання. Не тисніть на неї, натомість м'яко поясніть, що ви від неї очікуєте й чому.
- Підвищуйте самооцінку дитини. Це сприятиме її кращій поведінці.
І, нарешті, тренуйте терпіння. Це перше правило для батьків, які використовують методи позитивного виховання. Неможливо виховати дитину за один день, але з часом ви зможете розвинути в неї позитивну поведінку.